Světovou cenu za design získal Čech

COMO, PRAHA 15.dubna 2015 – Úspěšný český projekt Piero di Gardi, láhev vína s rukopisem, získal prestižní mezinárodní ocenění A´Design Award Winner 2015. Autorem projektu je Brand manager Vladimír Raška a jeho kreativní tým – Aneta Rašková, studentka VUT v Brně a Simona Rašková, studentka MUP. Výsledky soutěže byly zveřejněny ve středu 15.4.2015 v italském Como.

https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=37053

Výhra v soutěži A´Design Award & Competition je významným úspěchem i pro Českou republiku. Vítězné práce budou přeloženy do 20 světových jazyků, publikovány v médiích po celém světě a zařazeny do World Design Rankings (světový žebříček designu). http://www.worlddesignrankings.com/. Držitelé ceny A´Design Award  získávají životní licenci k používání loga a propagaci ohodnocených prací.

Titul „A´Design Award Winner“ je symbolem výjimečnosti a uznávaným potvrzením výborné kvality designu v celosvětovém měřítku. O výsledku rozhoduje mezinárodní odborná porota 60 uznávaných akademiků, členů tisku, zkušených designerů a prominentních podnikatelů.

„Pro náš tým je toto ocenění nejvyšší metou. Něco jako olympijská medaile ve sportu. Nápaditým spojením designu a marketingu získal náš projekt výrazný atribut odlišnosti od konkurenčních značek“, řekl Vladimír Raška a pokračoval: „po desetiletém budování exkluzivní obchodní značky Piero di Gardi na českém trhu se nám otevírá jedinečná šance navázat spolupráci se strategickým partnerem v zahraničí.“

Odhodlaný tým autorů sbírá prestižní ceny po celém světě. V roce 2012 dvě stříbrné medaile v San Francisco International Wine Competition. Zlatou medaili z Denver International Wine Competition 2013. A Zlatého delfína v české  soutěži Marketér roku, udělenou v květnu 2014.

Zlatého delfína v soutěži Marketér roku získal Vladimír Raška

PRAHA 25.5.2014 – Prestižní ocenění Zlatého delfína v soutěži Marketér roku 2013 získal designér a Brand Manager Vladimír Raška za úspěšný projekt originálního řešení v oblasti budování značky Piero di Gardi. Oficiální výsledky vyhlásila Česká marketingová společnost v podvečer 22.5.2014 v Divadelním sále pražského klubu Lávka.

http://www.cms-cma.cz/clanek/detail/298/soutez-marketer-roku-2013-ma-sveho-viteze

Cenu Zlatý delfín uděluje Česká marketingová společnost za mimořádný počin v oblasti marketingu. Pro Vladimíra Rašku je to první významné ocenění v České republice za jeho originální projekt.

Navázal tak na sérii medailových úspěchů z mezinárodních soutěžích v USA. V San Franciscu roku 2012 získal 2 stříbrné medaile a též zlatou medaili v Denveru, 2013.

Před několika lety vína s rukopisem Piero di Gardi nikdo neznal. Dnes jsou vyhledávaným sortimentem mnoha dárkových prodejen, vinoték a oblíbeným prezentem českých i zahraničních společností jako poděkování obchodním partnerům na konci roku.

„Jdu si svojí cestou a zdá se, že je správná“. Odpověděl   Raška na dotaz  reportéra v čem vidí tajemství úspěchu své značky. „A neberu se moc vážně“. Dodal s úsměvem.

Úspěšný projekt je ucelený, promyšlený koncept designu, příběhu, marketingu, obchodní a reklamní strategie  jehož  autorem je Vladimír Raška a tým jeho kreativních dcer.

Oceněný počin může být inspirací pro osvícené marketéry i jiných obchodních společností a příkladem hodným následovaní. Porota odborníků z České marketingové společnosti jednoznačně potvrdila, že tak se dělá marketing. Kreativně, cíleně, originálně.

Zlatou medaili v USA získala česká vinná etiketa. Rozhodla o tom porota profesionálů z celé Ameriky.

BRUMOV-BYLNICE 15.9.2013 – Úspěšný designér vinných etiket a Brand manager Vladimír Raška získal prestižní zlatou medaili za design vinné etikety ve velmi respektované mezinárodní vinařské soutěži DENVER INTERNATIONAL WINE COMPETITION v americkém Coloradu. Výsledky byly zveřejněny 14.9.2013 v Denveru v USA – www.denverwinecomp.com/2013results.html

Pro Českou republiku je to historicky první zlatá medaile za několik desítek let trvání vinařských soutěží v USA. A také druhé významné ocenění pro Vladimíra Rašku v posledních 15 měsících na americkém kontinentě. V minulém roce putovaly do ČR dvě stříbrné medaile z podobné soutěže v San Franciscu.

Prestižní obchodní značku vín s ručně psanou etiketou, originálním příběhem a nevšedním marketingem buduje Vladimír Raška již téměř 10 let. Tři medaile ze států pro český design vinných etiket jsou skvělá propagace České republiky a zviditelnění moravského vinařství v zahraničí.

Denver International Wine Competition je největší profesionální vinařská soutěž na americkém středozápadě. Konala se ve dnech 7.-8. září 2013. Všechny oceněné etikety budou zveřejněny v americkém časopise Wine Country international magazine.

Světový design má česká vinná etiketa. Rozhodla o tom porota profesionálů na mezinárodní soutěži v USA.

Dvě stříbrné medaile v nejprestižnější mezinárodní soutěži SAN FRANCISCO INTERNATIONAL WINE COMPETITION v USA získal Vladimír Raška za originální design láhve vín s ručně psanou etiketou. Výsledky byly zveřejněny 29.6.2012 v San Franciscu v USA – www.sfwinecomp.com/label.html 

Ve velmi silné mezinárodní konkurenci v soutěži designu vinných etiket se dokázal prosadit Vladimír Raška z Brumova – Bylnice. Jako jediný zástupce České republiky zaujal porotu originálním designem láhve a příběhem, kterým byl vznik vinné etikety inspirován.